Břeclav 16-17.9.2023 MČR v atletice žactva

18. 09. 2023 | Atletika
Letošního atletického šampionátu mládeže se zúčastnila velice početná jedenáctičlenná skupina atletů SKP Nymburk. Podmínkou účasti bylo umístění do 24. místa , příp.16. místa v letošních statistikách , takže již účast takto velké skupiny je úspěchem. Měli jsme zastoupení v běhu na 150 m , 300 m, 800 m, 1500 m př., 3000 m , 200 m př., skoku do výšky, skoku o tyči a všech štafetách, 4x60m a 4x300m . Již první den šampionátu obsadila v osobním i oddílovém rekordu 305 cm Lucie Svěcená páté místo. Její teprve třetí soutěžní start ve skoku o tyči je velkým příslibem do budoucna. Večerní program uzavíraly štafety 4x60m a protože jsme měli velice vyrovnaný a rychlý team, s napětím jsme očekávali výsledek. Dívkám se podařilo překonat oddílový rekord a štafeta ve složení M.Hlaváčková, N.Doležalová , J.Prokešová, L.Svěcená vybojovala v silné republikové konkurenci výtečné osmé místo.

Druhý den byl naplněn očekáváním, jak dopadne finálový běh na 800 m žákyň. Tam z rozběhu postoupila výborně připravená Zuzana Veselá. Od startu si kontrolovala čelní pozici a v těsném finiši vybojovala stříbrnou medaili časem 2:15,81, samozřejmě v oddílovém i osobním rekordu. V cíli na ni čekala nominace na reprezentační start příští týden na mezistátním utkání pěti zemí na Slovensku.  Čtvrté místo v běhu na 3000 m časem 11:13,50 získala Kristýna Hodačová a byla s ním náramně spokojena, protože bylo velice nečekané. Srdnatě bojovala s tempem a od začátku do konce držela čtvrté místo, které si přes ataky soupeřek nenechala vzít. I  Václav Vlček předvedl, že se tempa nebojí, zlepšil svůj osobní rekord o více než 10 s a časem 9:54,14 obsadil v běhu na 3000 m páté místo.  Sedmé místo v běhu na 200 m překážek a nový oddílový i osobní rekord 29,83 si odváží Johana Prokešová , kterou v této kategorii uvidíme ještě příští rok.  Dvanáctý skončil Oliver Marák v běhu na 1500 m př., kde překonal nejen vodní příkop, ale i souboj s osobním rekordem.  Na závěr padl ještě jeden oddílový rekord a to v běhu na 4x300m dívek. Štafeta ve složení M.Hlaváčková, J.Prokešová, N.Doležalová a H.Garayová  obsadila celkové 15. místo.

Nymburské atletika předvedla, že má mnoho nových talentů a všichni účastníci si za předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu.