24. ročníku Memoriálu Josefa Odložila

07. 06. 2017 | Atletika
V pondělí 5. června se v Praze konal 24. ročník Memoriálu Josefa Odložila. Na úvod hlavního programu proběhl pětiboj družstev mladších žáků a žákyň „O pohár pražského primátora“. Atletika SKP Nymburk nasadila do boje o stupně vítězů své nejlepší závodníky v chlapeckém i dívčím družstvu. Kluci nastupovali s vidinou obhajoby loňského vítězství.

V běhu na 60 m zaklekla do startovních bloků Kristýna Prokešová a přes mikrospánek na startu ukázala, že běhat umí (8,44s). I Tomáš Kroužel se zhostil úlohy sprintera dobře a předvedl solidní výkon (8,87s).  Skok vysoký byl jevištěm pro Jakuba Šantavého, který sice zvítězil (153 cm), ale jeho osobní rekord je podstatně výš.  Kristýna Prokešová nastoupila také na skok vysoký a obsadila třetí místo s výkonem 141 cm. Michal Zdobinský měl být esem v nymburském rukávu při hodu kriketovým míčkem, přes svou nespokojenost obsadil druhé místo výkonem 56,98 m a kluci se začali posouvat v bodovém pořadí hodně nahoru. Lucie Dvořáková hodila míčkem 38,60 a ve třetí disciplíně bylo pro nymburské dívky potřetí třetí místo. Osmistovka byla poslední individuální disciplínou Poháru primátora, náš nejlepší půlkař Jakub Šantavý běžel na úrovni osobního rekordu (2:21,84) a obsadil třetí místo. Tereza Vyleťalová si při výborném finiši vybojovala druhé místo (2:39,49).  Před závěrečnými štafetami proběhl rychlý součet všech bodů a bylo jasné, že o celkovém pořadí na stupních vítězů rozhodnou až závěrečné štafety 4*200 m. Kluci nastoupili ve složení Kroužel-Müller-Šmíd-Šantavý a do posledního metru bojovali o první místo. Bohužel, jen těsně na cílové pásce prohráli a skončili tak celkově na druhém místě.  Dívky se na štafety postavily ve složení Vyleťalová-Heryánová-Dvořáková-Prokešová.  Naše děvčata se od počátku propracovávala vpřed a nakonec doběhla na čtvrtém místě. Toto umístění jim celkově stačilo na třetí místo. Obě družstva tedy vystoupala na stupně vítězů a z Odložilova memoriálu odvezla do Nymburka poháry a věcné ceny. Po našich borcích už startovala jen světová esa, aby si odvezli to, co zbylo.