1. Kolo závodu družstev žactva

01. 05. 2022 | Atletika
Vynikajícího úspěchu dosáhly žákyně SKP Nymburk, když na 1. kole Přeboru Středočeského kraje žactva, které proběhlo v pátek 29. dubna ve Vlašimi, vybojovaly první místo se ziskem 159 bodů. BLAHOPŘEJEME!!! Chlapci skončili s 36,5 body devátí.

Počasí celkem atletickým výkonům přálo, a proto se už v začátku letní sezony podařilo velké množství osobních rekordů. Pomyslné stupně vítězů ve svých disciplínách obsadili:

Ondra Musil 300m

Získali jsme i několik bramborových 4. míst – Kristýna Hodačová 800m, Nela Fučíková 60m, Terka Karbanová kladivo, Natálka Petrová 200mpř, Zuzka Veselá 300m a také štafeta A.

V závodech družstev jsou ale cenné body i za další umístění v první desítce disciplíny a tyto body se také dařilo sbírat. Družstvo děvčat tak získalo celkem 159 bodů a celkově v první kole družstev žákyň vyhrálo před TJ Sokol Kolín A (142 b) a Atletika Stará Boleslav z.s. (103 b).

Proti početně nabité soupisce žákyň  se v soutěži objevilo jen 6 žáků z Nymburka, ale i ti závodili v nových osobních výkonech, úspěšně bodovali a obsadili celkově 9. místo z 13 žákovských oddílů v soutěži.