Halové Mistrovství České republiky žáků a žákyň

01. 03. 2022 | Atletika
Poslední únorový víkend patřil žákovskému halovému Mistrovství České republiky v atletice. Mistrovství hostila atletická hala v pražské Stromovce. Ačkoliv trénink v době covidové rozhodně nebyl pro atlety lehký, i přesto se na Mistrovství kvalifikovalo celkem 10 reprezentantů SKP Nymburk.

Mezi první soutěže, které byly v sobotu 26.2. odstartovány, patřil i závod mílařek. V běhu na 1500m měl náš oddíl zastoupení díky Nele Fučíkové a Kristýně Hodačové. Již samotný start se děvčatům povedl a výsledkem pilného tréninku bylo umístění Nely Fučíkové na 8. místě (5:07.00). Pochvala patří i Kristýně, která ve své premiéře na Mistrovství republiky vybojovala 10. místo (5:10.62). Zároveň si obě mílařky vytvořily nové osobní rekordy a překonaly dosavadní oddílový rekord.

V 17 hodin přišel na řadu běh na 800m, ve kterém se představila Zuzana Veselá. Jelikož se jednalo o rozběh, bylo třeba se probojovat do nedělního finále. Zuzana je letos stále mladší žákyně, nicméně ve startovním poli starších žákyň se rozhodně neztratila a novým osobním maximem vybojovala přímý postup. Ve finálovém běhu si doběhla pro krásné 6. místo v opět vylepšeném osobním rekordu. Mimoto svým časem (2:19.94) ovládla průběžné tabulky mladších žákyň.

Jako poslední nymburský atlet se v sobotu představil Tomáš Jobák ve vrhu koulí. Pro Tomáše to byla první zkušenost s mistrovským závodem a zároveň skvělá příležitost načerpat zkušenosti pro další závody.

I v neděli 27.2. zaplnilo atletickou halu spoustu žákovských talentů odhodlaných bojovat o co nejlepší umístění. Mezi prvními Zuzana Veselá se svým výborným umístěním na 800m.

Současně probíhala i soutěž výškařů, ve které se představil nymburský Jiří Krejčí, který si svým osobním rekordem (1.72 cm) doskočil pro skvělé 7. místo.

Kolem poledne zazněl výstřel běhu na 3000m žáků, ve kterém startoval Oliver Marák. V závodě se mu podařilo vylepšit osobní rekord (10:35.29) a nasbírat zkušenosti pro další závody.

Mistrovství České republiky se zúčastnil i Jan Majdloch, který stejně jako Zuzana stále závodí za mladší žáky. Postavil se na start skoku do dálky a skončil s výkonem 5.35 cm.

I běh na 300m měl zástupce našeho oddílu. Veronika Pokorná si doběhla pro krásný čas 43.40. Její výkon sice nestačil na umístění mezi prvními deseti, byl ale vylepšením osobního maxima. Kromě běhu na 300m se Veronika postavila i na první úsek štafety 4x200m. Spolu s Natálií Petrovou, Nelou Fučíkovou a Michaelou Hlaváčkovou vybojovaly 8. místo, s časem 1:48.94 současně zlepšily oddílový rekord. Je nutno podotknout, že na letošním MČR startoval rekordní počet dívčích štafet a to 37.

Všem atletům děkujeme za úspěšnou reprezentaci a blahopřejeme k dosaženým výkonům. Zejména patří gratulace těm, kterým se na Mistrovství České republiky podařilo umístit v první desítce startujících. Doufáme, že se pandemická situace bude stále zlepšovat, aby již nic nebránilo v tréninku a dalších závodech.

Kateřina HodačováSKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2023 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace