Mezistátní utkání mládeže do 17 let (ČR-Polsko-Maďarsko-Slovensko)

15. 08. 2021 | Atletika
Na mezistátním utkání mládeže do 17 let (ČR-Polsko-Maďarsko-Slovensko), které proběhlo 14. srpna v Brně vybojoval Jakub Šantavý druhé místo v běhu na 400 m překážek v čase 53,57. Nebýt zaváhání na poslední překážce mohl by výsledný čas ještě o pár desetin lepší, ale i tak se jedná o nový oddílový rekord a celkově deváté místo v dlouhodobých statistikách ČR. Blahopřejeme!

Jakub Šantavý druhý na "mezistátku"

Jakub Šantavý je po Vítu Müllerovi, Lukášovi a Ondrovi Hodboďových a Martině Šukové dalším nymburským atletem současné generace, který oblékl reprezentační dres. Ke svému prvnímu reprezentačnímu startu byl Českým atletickým svazem nominován jako aktuální Mistr České republiky v běhu na 300 metrů překážek a z pozice vedoucího závodníka letošních statistik v běhu na 400 metrů překážek v kategorii dorostenců (pozn.: dosud 55,49).

Startovní listina čítala osm překážkářů, po dvou z každého zúčastněného státu. Jakubovými největšími rivaly měli být borci z Polska a Maďarska s osobními maximy hluboko pod 54 vteřin, ale také jeho velký konkurent z MČR Michal Haidelmeier, který se netajil svými ambicemi. Ten také šel ihned po startovním výstřelu do vedení a vytvářel si nad soupeři mírný náskok. Jakub se v první polovině trati držel spíše ve středu startovního pole na úrovni svých maďarských a polských soupeřů, ale potom začali favorité náskok druhého českého reprezentanta stahovat. Poslední překážku před cílovou rovinkou sice ještě překonával jako první Haidelmeier, těsně následovaný trojicí Birovecz (HUN), Šantavý, Bydoň (PL), ale o své vedení záhy přišel a bylo víceméně jasné, že do bojů o medaile nezasáhne. Také polský běžec začal v cílové rovince mírně ztrácet a tak o vítězství mezi českým a maďarským reprezentantem měla rozhodnout poslední překážka. Na ní však Jakub, bohužel, chyboval a ztratil potřebnou rychlost do závěrečného finiše (viz foto). A tak si, přestože poslední překážku na samé hranici regulérnosti srazil, pro vítězství doběhl Bátor Birovecz (53,13). Druhé místo vybojoval Jakub Šantavý (53,57), třetí doběhl polák Oskar Bydoň (53,98). Jakub svým výkonem výrazně posunul svůj osobní i oddílový rekord a zapsal se na deváté místo v historických tabulkách České republiky dorostenců na této trati. Velká gratulace!

Reprezentační družstva chlapců i dívek i družstvo České republiky celkově skončila na druhém místě za družstvy Polska a před družstvy Maďarska.SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2021 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace