Hej då, Borås!

23. 07. 2019 | Atletika
Sice jsme neuspěli, ale nezáleží na tom, kolikrát člověk padne, ale na tom, kolikrát dokáže znovu vstát. A u stýplařů to platí dvojnásob... Jedeme dál!

Před odjezdem do Borås řadil Ondru Hodbodě jeho výkon 9:05,96, dosažený na mítinku v Dessau, na třinácté místo z dvaceti devíti přihlášených účastníků Mistrovství Evropy, což dávalo velkou naději na jeho postup mezi patnáctku finalistů. Stýplaři byli rozděleni do dvou běhů, z každého z nich postupovalo prvních pět závodníků přímo a zbývajících pět finalistů pak bylo kvalifikováno dosaženým časem. Ondra byl nasazen do druhého, rychlejšího,  rozběhu, do kterého tak nastupoval s informacemi o potřebných postupových časech. Tomu také podřídil taktiku závodu. V průběžném pořadí se po většinu závodu pohyboval na osmém místě, první kilometr proběhl v čase 3:02, dva kilometry pak ve velice slibném mezičase 6:06. Potom se však začal "běžecký stroječek" zadírat a během posledního kilometru byla na Ondrovi stále více patrná únava doprovázená částečnou ztrátou koordinace při překonávání překážek. Mety 2800 metrů ještě dosáhl v čase 8:37, což by při "standardně" běženém závěru znamenalo dosažení výkonu na postupové pozici. Bohužel, na posledním vodním příkopu došlo k pádu a postupové naděje definitivně pohřbilo zbytečné ohlížení se před poslední překážkou v cílové rovince následované dalším pádem. Výsledný čas 9:26,87 znamenal 11. místo v rozběhu a 22. místo v celkovém pořadí. Po závodě skončil Ondra pro vyčerpání v péči našeho zdravotnického týmu...

I když závod proběhl za téměř ideálních podmínek, tempo závodu odpovídalo tréninkovému modelu a víceméně i Ondrovu běhu v Dessau, hlavní cíl - postup do finále, se splnit nepodařilo a konečný výsledek je pro Ondru i jeho trenéra zklamáním. Nicméně je třeba vyjádřit respekt a pochvalu za Ondrovu bojovnost, kdy závod dokončil i ve stavu těžké momentální indispozice.

Tentokrát se to nevydařilo, takže někdy příště a někde jinde... Hej då, Borås!

LVSKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2019 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace