Bronzová radost na Mistrovství ČR ve vícebojích

11. 06. 2019 | Atletika
Na přelomu května a června, v téměř tropických teplotách, se ve Zlíně konalo Mistrovství ČR ve vícebojích. Nymburská atletika měla ve Zlíně tři zástupce, v kategorii starších žákyň nymburský oddíl reprezentovala Kristýna Prokešová, v kategorii mladších žáků Ondra Šmíd a v kategorii mladších žákyň Kačka Vydrová.

Mistrovství bylo zahájeno v pátek 31. května a hned první den se na start postavili všichni naši závodníci. Za slunečného a horkého počasí zahájila svoji dvoudenní úspěšnou pouť Kristýna Prokešová. Hned v první disciplíně, 100m překážek, vylepšila svoje osobní maximum a oddílový rekord a pomyslnou cílovou pásku protnula v čase 14.76s. Motivovaná z překážek nastoupila do výškařského sektoru, překonala laťku ve výšce 157cm, což bylo překonání osobního maxima na dráze. Následovala koule, solidních 10.35m a euforie pokračovala. Na závěr prvního dne už čekal Kristýnu jenom běh na 150m, časem 19.36s opět zlepšila osobní i oddílový rekord a na noc se usadila na třetí příčce.

Druhý den ráno čekal sedmibojařky dálkařský sektor. Bohužel se přesunuly z hlavního stadionu na mešní stadionek, který jinak sloužil jako rozcvičovací stadion. Hlava zapracovala, Kristýna se úplně nesrovnala s rozběhem a výkon 473 cm způsobil propad na pátou příčku v pořadí. Hlavou běžely různé myšlenky, ale nakonec Kristýna nehodila flintu do žita, zkoncentrovala se na další disciplínu – hod oštěpem. I když nedosáhla na svůj osobák, pěkný hod 33.78m Kristýnu posunul na čtvrtou příčku průběžného pořadí. A na řadě byla již jen neoblíbená osmistovka. Kristýna věděla, že medaile není ztracená. V opravdu tropické teplotě vyběhla na trať, motivovaná vidinou medaile. Taktickým během si výrazně vylepšila osobní rekord na 800m na 2:33.99. Podtrženo sečteno, 4659b, nový osobní a oddílový rekord v sedmiboji a bronzová medaile. K bronzové medaile z Mistrovství ČR v hale tak Kristýna přidala svou druhou mistrovskou bronzovou medaili ve vícebojích.

 

V pátek odpoledne zahájili své pětibojařské klání i mladší žáci a žákyně. Ondra Šmíd nastoupil nejprve na start 60m překážek. Čas 9.88s znamenal pro Ondru výrazné zlepšení osobního rekordu. Následoval hod kriketovým míčkem, 50.26m a další osobák. Dále běh na 60m – 8.14s a další osobák. Čtvrtou disciplínou byl skok daleký. Mladší žáci se vešli v programu na hlavní stadion, takže Ondra si mohl vyzkoušet pěkně připravený dálkařský sektor. 516cm znamenal čtvrtý osobní rekord v jednom dni. A i Ondru čekal již jen závěrečný běh na 800m, což není ani Ondrova oblíbená disciplína. I Ondra, hnaný čtyřmi osobáky, se běhu nebál a neklesl na mysli, ani když mu vedoucí závodníci roztrhaného běžeckého pole utekli. Konečným časem 2:41.31 Ondra vylepšil svůj rekord v páté disciplíně. Součet 2185b, vlastně šestý osobní rekord v jednom dni, stačil Ondrovi v opravdu těžké konkurenci na krásné jedenácté místo, se kterým byl Ondra určitě nadmíru spokojen.

Mladší žákyně Kačka Vydrová nastupovala na start 60m překážek z třetího místa vícebojařských republikových tabulek. Ve skrytu duše Kačku možná hnala myšlenka na medaili, ale již při první překážce bylo viditelné, že bolavá záda Kačku nepodrží a Kačka pro silné bolesti do dalších disciplín nenastoupila, protože existovala možnost vážnějšího zranění.

Všem našim zástupcům děkujeme za reprezentaci oddílu, Kristýně a Ondrovi gratulujeme ke skvělým výsledkům a Kačce přejeme brzké uzdravení, aby se opět mohla stát oporou družstva mladších žákyň. Za fotografie děkujeme Jiřímu Kottasovi.

 LPSKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2019 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace