Halové MČR žactva v atletice – Ostrava 2019

04. 03. 2019 | Atletika
Celkem čtyři zástupce mělo SKP Nymburk na halovém Mistrovství ČR, které právě proběhlo ve Vítkovicích.

Nejvíce se dařilo Jakubu Šantavému, který skončil čtvrtý ve finále na 800 metrů (2:08,41) a celkově desátý na 60 metrů překážek (8,80), přičemž si výrazně vylepšil své osobní rekordy. Krásný závod předvedl Kuba již v rozběhu na 800m, když nasadil od začátku vysoké tempo, roztrhal startovní pole a doběhl ve třetím nejrychlejším čase ze všech rozběhů. Na finále zvolil stejnou taktiku. Od začátku diktoval tempo.  V předposledním kole se sice přes něj přehnali tři soupeři, ale za ty se zavěsil. Na závěrečný finiš mu již scházeli síly, ale i nepopulární čtvrté místo je krásným úspěchem perspektivního atleta.

Kristýna Prokešová byla jednou z favoritek závodu na 60 m překážek: Na startu přidala ještě jeden krok a tak se jí první překážka stala osudnou, protože před ní téměř zastavila. Poté startovala ještě ve skoku vysokém, kde výkonem 150 cm skončila na děleném třináctém místě

Na poslední chvíli byl Matyáš Müller nominován na 60 m překážek a celkově obsadil 21. místo. První polovinu trati běžel výrazně lépe než druhou a zůstal časem 9,31 jen 0,04 s za osobním rekordem.

V nymburské tréninkové skupině trénující, ale nově v barvách PSK Olymp Praha závodící  Lia Heryánová obsadila páté místo ve skoku o tyči krásným osobním rekordem 2,85 m. Je vidět, že jí pečlivá technická příprava u trenéra Goroškova a kvalitní nářadí svědčí.