85. ročník Velké kunratické

15. 11. 2018 | Atletika
S příchodem listopadu se plně rozběhla krosová sezona. Na Svatého Martina, v neděli 11. listopadu, uspořádal oddíl Spartaku Praha v Krčském lese 85. ročník legendární Velké kunratické.

Registrace proběhla poprvé pouze přes internet. I to stačilo k tomu, aby se během jediného týdne do závodu přihlásilo přes pět a půl tisíce běžců. Závod tak byl tři týdny před samotným začátkem beznadějně vyprodán.

Z našeho oddílu se tentokrát zúčastnilo 5 borců (z mé skupiny tři). Kunratice nás přivítaly relativně slušným počasím se zataženou oblohou a teplotami okolo deseti stupňů Celsia. Důležité bylo, že předchozí dny nepršelo a trať tak byla suchá.

Musím přiznat, že nedělní budíček na šestou ranní nebyl ničím příjemným. Vše však, a opět, plně vynahradila atmosféra na startu závodu, která s každou uběhlou minutou přidávala do krevního oběhu nové dávky adrenalinu.

(technická poznámka: závod se s ohledem na počty nestartuje hromadně, nýbrž intervalově, závodníci tak běží primárně proti času)

A jak se nám dařilo?

Nejlépe se závod vydařil Tomovi Krouželovi (2005), který i přes prodělanou virozu zakončil závod v kategorii mladších žáků na pátém místě. Tom přitom posunul svůj dosavadní rekord na trati 840m časem 2min:57s pod hranici tří minut, čímž také splnil předsevzaný cíl.

Další z účastníků každopádně nezaháleli a v početné konkurenci vybojovali přední pozice. Jmenovitě:

Jan Klír (2004)   v kategorii starších žáků 33. místo           (trať 1900m, čas 8min:28s)

Áďa Krouželová (2008) v kategorii starších děvčat 48 .místo       (trať 630m, čas 2min:28s)

Jan Herda (1983)             v kategorii M39 77. místo            (trať 3100m, čas 14min:23s)

Ema Śofrová (2009)        v kategorii starších děvčat 107 .místo     (trať 630m, čas 2min:35s)

Všem zástupců našeho oddílu blahopřejeme a přejeme plno sil do dalších závodů!                                              

Tomáš Kroužel

 

 Kompletní výsledky zde

 Foto zdeSKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2019 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace