ČESKÉ NADĚJE ODCESTOVALY DO BUENOS AIRES

02. 10. 2018 | Atletika
Česká výprava nabrala směr Buenos Aires, kde se odehrají třetí Letní olympijské hry mládeže. Nebudou chybět ani čeští atleti. Do bojů by mělo zasáhnout patnáct našich reprezentantů včetně medailistů z ME do 17 let v Györu Barbory Malíkové a Jiřího Pechara i našeho Ondry Hodbodě.

Největší českou nadějí by měla být dorostenecká mistryně světa i Evropy na 400 metrů Barbora Malíková. Svěřenkyně trenérky Jany Gellnerové vybojovala na ME v Györu zlatou medaili v novém národním rekordu své kategorie 52.66. K tomu přidala český dorostenecký rekord i na dvojnásobné trati. Ten má nyní díky ní hodnotu 2:03.51. Že umí opavská atletka uspět i ve světové konkurenci, dokázala před rokem v Nairobi, kde se stala dorosteneckou mistryní světa. Také v Buenos Aires bude patřit mezi hlavní kandidátky na některý z cenných kovů.

Poměrně vysoko by mohl pomýšlet také Jiří Pechar. I jemu se na evropském dorosteneckém šampionátu v Maďarsku dařilo. Zvolil náročnou kombinaci dvoustovky se stodesítkou překážek a vedl si na výbornou. Ve finále na 200 metrů si doběhl pro bronzovou medaili a v průběhu soutěže vylepšit český dorostenecký rekord na 21.23. Nedaleko za národním historickým maximem zaostal také na překážkách, kde mu k tomu časem 13.76 chybělo šest setin a obsadil celkové šesté místo.

Bez šancí nemusí být ani další finalisté z nedávného ME do 17 let. Stýplař Ondřej Hodboď se v evropské konkurenci umístil jen těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Pátá místa vybojovali dálkař Tomáš Kratochvíl a také příjemné oštěpařské překvapení této sezóny Martin Florian. Šesté skončily Linda Suchá v dálce, Ivana Koktavá v oštěpu a Kristýna Korelová na čtvrtce překážek. Do elitní osmičky se v Györu vešly ještě sedmá dvoustovkařka Barbora Šplechtnová a stejného umístění dosáhla výškařka Bára Sajdoková.

Půlkař Jakub Davidík se sice na ME do finále neprobil, když skončil desátý, ale s letošním maximem 1:52.71 může rozhodně výrazně promluvit do celkového pořadí. Vynikající formu prokazuje v posledních závodech sprinter Tadeáš Formánek, jenž na nedávném MČR družstev zaznamenal skvělý čas 10.72.

Patnáctičlennou sestavu pak doplňují ještě tyčkařka Veronika Šebáková, půlkařka Denisa Folková a sprinterka Tereza Marková. Poslední dvě jmenované se podílely na zisku dívčího štafetového stříbra na evropském šampionátu v Györu.SKP Nymburk
Boleslavská 1831, 288 02 Nymburk

M: +420 606 567 240
E: skp.nbk@tiscali.cz
Ochrana osobních údajů

Copyright © 2019 by SKP Nymburk | realizace Regional | Administrace