Šest medailí z žákovského EKAGU!

14. 09. 2018 | Atletika
Třináctý ročník největšího evropského žákovského atletického závodu European Kids Athletics Games probíhal od pondělí do středy v Brně. Na tomto závodě, který je považován za neoficiální mistrovství Evropy žactva, startovalo 1850 žáků a žákyň ze 112 klubů z 16 zemí Evropy a mezi nimi startovala i početná nymburská výprav, která nečekaně vybojovala v silné mezinárodní konkurenci šest medailí!

V úterním programu si na akci, na níž na rozdíl od českých mistrovských soutěží startují chlapci a dívky v ročníkových kategoriích, si nejlépe vedl Jiří Krejčí 2007, který ve skoku vysokém obsadil třetí místo výkonem 128 cm.

Skok vysoký chlapců ročník 2006 patřil Ondřeji Šmídovi, který skočil 161 cm, stejně jako vítěz, ale díky vyššímu počtu nezdařených pokusů obsadil druhé místo. Stříbrnou medaili si teké odvezl za skok daleký  výkonem 466 cm, když z kvalifikace postoupil nejdelším pokusem kategorie 480 cm.

V dramatickém běhu na 1500m  chlapců ročník 2004 se dařilo Jakubovi  Šantavému, který udržel pekelně vysoké tempo nejrychlejších běžců a s osobním rekordem 4:36,24 na rozpáleném modrém tartanu obsadil skvělé třetí místo.

Ve středečním programu získala nymburská výprava konečně zlatou medaili. Vybojovala ji na trati 100 m př. dívek 2004 Kristýna Prokešová časem 15,05s ve vynikajícím novém osobním i oddílovém rekordu. O oddílový rekord se postarala také na trati 60 m, když časem 8,13 s vyhrála finále B.

Další oddílový rekord padl také ve štafetě žákyň 4x60 m, která běžela ve složení Prokešová, Mašková, Škochová a Heryánová.

Nymburští mladí atleti vybojovali na této evropské přehlídce jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové medaile, k nimž přidali ještě výborných dvanáct umístění v nejlepší desítce. V některých disciplínách startovalo více než 150 závodníků a projít sítem rozběhů a kvalifikací mezi nejlepší je rozhodně výborná vizitka nymburské atletiky .