2. kolo KPD žactva v atletice

21. 06. 2018 | Atletika
Druhého kola krajské přeboru družstev žáků a žákyň se v Berouně zúčastnilo jedenáct družstev chlapců a čtrnáct družstev dívek. Nymburští žáci vybojovali třetí místo, žákyně skončily čtvrté…

Nymburští atleti hned od úvodní disciplíny, běhu na 100 metrů překážek, ukázali, že jejich síla nespočívá v počtu závodníků, ale v kvalitě jejich výkonů. Mezi žáky přispěl nejvyšším bodovým ziskem dvaceti šesti bodů Jakub Červinka, který si vytvořil sprinterské osobáky v bězích na 60 (7,51) a 150 (17,59) metrů. Jakub Šantavý prokázal svou všestrannost a z běhu na 100 metrů překážek (15,83), běhu na 800 metrů (2:11,43) a ze skoku o tyči (2,50) vytěžil dvacet čtyři bodů. Jeho starší bratr Jiří překvapil sám sebe skvělým čtvrtým místem v hodu diskem (35,68m) a spolu s kvalitními výkony ve sprintech připsal pro družstvo dalších dvacet jedna bodů. Jan Bürger si bravurně poradil s tyčí, při své premiéře zdolal 2,60 m,  další cenné body pak přidal na kouli a disku, takže do celkového součtu přispěl dvaceti body. Jakub Stehlík obsadil přední pozice v obou překážkových bězích na 100 a 200 metrů a spolu s bratry Pácaly a Janem Klírem vytvořili nový oddílový rekord ve štafetě na 4x300 metrů (2:57,29).  Všichni závodníci SKP výrazně bodovali a obsadili krásné třetí místo za početně nesrovnatelně silnějšími družstva Kladna a Kolína.

Družstvo dívek se při absenci Emy Škochové a Lii Heryánové opíralo zejména o všestrannou Kristýnu Prokešovou, která získala celkem dvacet tři bodů v překážkových bězích (100 m–15,33, 200 m–33,54) a v hodu oštěpem (28,96 m). Dalších devatenáct bodů připsala Žofka Rožánková za výšku (1,60m) a překážkové běhy (100 m–16,40, 200 m–34,47). Pokud mluvíme o překážkách, na pomyslné stupně vítězů by v běhu na  200 metrů (32,61) vystoupila také Kateřina Mašková, která pro družstvo vybojovala patnáct bodů. Další disciplínou, kde nymburské závodnice výrazně bodovaly byl běh na 1500 metrů, kde trojice Iveta Filounová, Kačka Hodačová a Bára Miková získala devatenáct bodů. Všechny nymburské závodnice bodovaly a jejich družstvo skončilo celkově čtvrté, pouhých třináct bodů za družstvem Příbrami.

Před závěrečným kolem, které se uskuteční 31. srpna v Kolíně, nastala pro obě nymburská družstva zajímavá, ale zcela rozdílná situace. Družstvo chlapců je v průběžném pořadí čtvrté, pouhý jeden hlavní bod za Starou Boleslaví, ale se shodným počtem pomocných bodů. Pokud tedy v posledním kole Starou Boleslav porazí, získá v krajském přeboru družstev třetí místo.  Družstvo dívek je v průběžném pořadí páté a v posledním kole bude muset naopak odolat náporu družstev Berouna a Čáslavi, na které má náskok pouhý jeden bod.