Absolutními vítězi čokoládové tretry 2018 Zuzka Veselá a Honzík Majdloch.

15. 06. 2018 | Atletika
Letošní ročník „čoko“ tretry začal pro naše dva zástupce Nymburské atletiky Zuzku Veselou a Honzíka Majdlocha 25.4.2018 základním kolem v Blansku.

Zdejší stadion nás přivítal sluníčkem, teplem a velkým množstvím žlutého pylu ze zdejších lesů. I když pyl štípal po očí a sluníčko nabývalo na síle, našim svěřencům to vůbec nevadilo a naopak všechny síly si ponechali na svůj běh. Zuzka proti soupeřkám vyhrála časem 32,90 s a to jich bylo na startu 61! Stejně dopadl i Honzík, který vyhrál časem 31,28 s nad 70 soupeři. Postupový klíč byl jasný. Prvních osm postupuje do krajského finále v Brně. Nutno podotknout, že se startovalo ve sportovní obuvi, sbíhalo se do první dráhy a měřeno bylo elektronickou časomírou.

Je 7. 6. 2018 a míříme směr Brno poprat se o postup na vytouženou Zlatou tretru. Jak Zuzka, tak Honzík se snažili mezitím dobře potrénovat a přípravu prodat v krajském finále. Na tento závod přijeli závodníci ze základních kol z Blanska, Znojma, Břeclavi, Vyškova a Brna. Na Zuzku čekalo 33 soupeřek a na Honzíka 29. Do finále jde pouze vítěz. I když bylo velké teplo, ani Zuzce ani Honzíkovi to, jak sami tvrdili, nevadilo. Dle propozic se mělo startovat v drahách. Ale jaké bylo nepříjemné zjištění, když při prezentaci na startu bylo rozhodnuto, že v jedné dráze poběží dva závodníci. Trocha nervů pro trenéry a rodiče. Jak obíhat, neobíhat, no zkrátka komplikace. Zuzka šla na řadu jako první s nejlepším časem. Ostře vyrazila a velmi rychlým časem 31,95 s zvítězila. Honzík to měl o trochu složitější. V prvním běhu, kam byl nasazen, se „ulilo“ hned několik závodníků. Startér rozhodl opakovat celý běh, ale až na konec všech běhů na 200m. Po sedmi minutách čekání se šlo na start. Tentokrát bylo vše v pořádku a Honzík výborně vystartoval. Po 50 metrech už vedl, cílem proběhl v čase 30,40 s a i on zvítězil. Tak a hurá do Ostravy.

Finále Čokoládové tretry 13. 6. 2018 bylo součástí hlavního programu mezinárodního atletického mítinku Zlaté tretry. Zuzka i Honzík se strašně těšili. Do Ostravy se jelo vlakem už o den dříve, aby se oba mohli v klidu vyspat a naladit se před velkým finále. Start byl naplánován na Vítkovickém stadionu pro Zuzku na 17:50 h a pro Honzíka na 17:53 h. Oba jsou připraveni na startu, chtějí podat maximální výkon a doběhnout si pro svoji „čokoládovku“, o které snili. Zuzka je připravena ve čtvrté dráze v polovysokém startu. „Připravte se“ a zvuk z pistole startéra je slyšet na ztichlém stadionu. Vyletí jako střela a fanoušci ji ženou. S Honzou (tátou Zuzky) stojíme v cíli a i my ji co nám síly stačí povzbuzujeme. Je v cíli první v PB 31,05 s a my jásáme. O pár minut později opět stadion utichá a na startu je soustředěný Honzík. Finále chlapců může začít. A je odstartováno. „Běž, běž“, všichni fandí a už ho vidíme za zatáčkou v cílové rovince. Ještě 50, 30, 10 m a cíl. Vše je jasné. I Honzík vítězí v PB 30,25 s a oba stateční z Nymburka si po doběhu zbylých kategorií jdou převzít z rukou Jana Železného a Táni Slaninové-Kocembové „čokoládovku“ s číslem 1.

ZUZKO a HONZÍKU, velké díky za nezapomenutelný zážitek! Výsledek je ukázkou Vašich schopností. Ať Vám čokoláda chutná.

Ostrava 13.6.2018 Petr Majdloch, Honza Veselý.

(je to v čase 2:13:28 až 2:14:35 běh 2OOm  Honza)